Uzależnienie od Internetu leczenie w Warszawie | Salus Pro Domo

Uzależnienie od dostępu do Internetu dotyka coraz większą część społeczeństwa. Sporo osób woli bowiem prowadzić interakcje w wirtualnej przestrzeni, wydającej się niezwykle atrakcyjną, niż żyć w prawdziwym świecie, który wiąże się z koniecznością wypełniania obowiązków. Co ważne, specjaliści obserwują, że uzależnieniu zaczynają poddawać się coraz młodsze osoby. Z tego względu w placówkach pojawiają się rodzice z dziećmi w wieku szkolnym. Na szczęście takie ośrodki jak Salus Pro Domo oferują długoterminową terapię zarówno dla młodszych, jak i starszych osób.
Uzależnienie od Internetu leczenie w Warszawie

Uzależnienie od Internetu - jak leczyć?

Uzależnienie od Internetu tkwi przede wszystkim w głowie. Z tego względu nie stosuje się w jego leczeniu środków farmakologicznych, a psychoterapię. Specjalista w ramach konkretnego nurtu poznaje specyfikę problemu danej osoby, a następnie sporządza plan leczenia, często przewidujący działania na kilka miesięcy w przód. Psychoterapeuta z ośrodka Salus Pro Domo przygotowuje taki plan na podstawie cech charakteru uzależnionego, towarzyszących mu zaburzeń, a także jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu leczenie ma większą szansę powodzenia.

Uzależnienie od telefonu - leczenie

Uzależnienie od Internetu często objawia się dłuższym spędzaniem czasu w sieci niż w realnym świecie. Taka osoba zaczyna zaniedbywać obowiązki szkolne, zawodowe oraz domowe, a także rezygnuje ze spotkań z ludźmi. Myśl o skorzystaniu z leczenia powinna pojawić się w momencie, gdy uzależniony negatywnie reaguje na próby odłączenia od dostępu do sieci. Taka osoba może wtedy przejawiać bardzo silne emocje wobec tego, kto stoi jej na drodze do telefonu. Co więcej, uzależniony odłączony od Internetu niekiedy przejawia agresywne zachowania wobec samego siebie.

Terapia uzależnień od telefonu - oferta

Aby zyskać pewność, że terapia mająca na celu wyleczenie uzależnienia od Internetu i telefonu zakończy się powodzeniem, należy wybrać sprawdzony oraz renomowany ośrodek. Dlatego zdecydowanie warto w tym zakresie zaufać specjalistom z Salus Pro Domo. Psychoterapeuci przyjmujący w gabinetach w tej placówce podchodzą indywidualnie do każdego przypadku, dostosowując metody leczenia do potrzeb uzależnionego oraz specyfiki jego problemu. Co więcej, gdy zachodzi taka potrzeba, w cały proces angażowani są również inni członkowie rodziny.