Ludzie

MGR MICHAŁ PŁÓCIENNIK

opiekun Koła Naukowego Filozofów

Ukończyłem studia teologiczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i studia filozoficzne na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 6 lat pracuję na Akademii im. Jana Długosza w Instytucie Filozofii; pracowałem w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych jako nauczyciel filozofii i etyki. Jestem opiekunem Koła Naukowego Filozofów UJD, tutorem akademickim oraz pomysłodawcą i współorganizatorem corocznych filozoficznych konferencji naukowo-integracyjnych z cyklu Górskie Filozofowanie.

Zainteresowania naukowe: filozofia religii, filozofia interkulturowa, dialog międzyreligijny i międzykulturowy, interdyscyplinarny charakter antropologii, edukacja filozoficzna, filozofia pedagogiki.

Zainteresowania pozanaukowe: jestem wielkim miłośnikiem gór, sam sporo po nich chodzę, kocham zwłaszcza Tatry, ale interesuję się także alipinizmem i himalaizmem, historią eksploracji gór najwyższych. Lubię dobrą książkę, film, muzykę.

Działalność społeczna: byłem działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Akademii im. Jana Długosza (pełniłem funkcję wiceprzewodniczący ds. sponsoringu i finansów), jestem wicedyrektorem Centrum Dialogu Międzykulturowego w Częstochowie.

Mam za sobą kilkanaście lat gry w piłkę ręczną na pozycji bramkarza (kilka występów w I lidze, liczne występy w II lidze, jestem absolwentem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Gdańsku).

DAMIAN NOWAK

przewodniczący KNF

Nazywam się Damian Nowak, z wykształcenia jestem pedagogiem oraz informatykiem. Obecnie kończę studia drugiego stopnia na kierunku filozofia. Początkowo traktowałem filozofię jako niezwykle skuteczną gimnastykę umysłu, lecz bardzo szybko zdałem sobie sprawę z szerokiego spektrum zastosowań tej wiedzy, zwłaszcza w rozwoju duchowym i poszukiwaniu sensu życia.

Filozofia pochłonęła mnie do tego stopnia, że w lutym 2016 r. postanowiłem stworzyć kanał „Światły” na który nagrywam przeróżne filmy związane z „Królową Mądrości”. Mniej więcej w tym samym czasie rozszerzyłem działania kanału o blog i fanpage, a także stworzyłem na Facebooku grupę dyskusyjną „Szanowni Miłośnicy Mądrości” na której aktywnie udziela się najwybitniejszych śmietanka towarzyska dążąca do Prawdy.

Jeśli chodzi o Koło Naukowe Filozofów, to od początku zaangażowałem się w jego działalność medialną. Poświęciłem wiele godzin na nagrywanie dla Koła filmów, montowanie ich oraz promocję. Od czerwca 2018 r. formalnie zacząłem pełnić funkcję przewodniczącego. Mam nadzieję, że z Twoją pomocą nasze materiały dotrą do największej liczby osób i wzbogacą Twoje i ich życie.

Tutaj się udzielam:

AGATA WÓJCIK

zastępca przewodniczącego KNF

Studentka psychoprofilaktyki na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

MGR ZBIGNIEW SPERKA

sekretarz Koła Naukowego Filozofów

Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobył tytuł magistra historii i licencjat z filozofii. Obecnie doktorant na kierunku historia, literaturoznawstwo oraz student studiów II stopnia na kierunku filozofia. Zajmuje się najnowszą historią polityczną i wojskową polski, ze szczególnym uwzględnieniem dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej, a także zagadnieniami etyki. Dodatkowo interesuje się bronioznawstwem i rekonstrukcją historyczną okresu średniowiecza, a także współczesnymi problemami politycznymi.