Ludzie

MGR MICHAŁ PŁÓCIENNIK

opiekun Koła Naukowego Filozofów

Ukończyłem studia teologiczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie i studia filozoficzne na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 6 lat pracuję na Akademii im. Jana Długosza w Instytucie Filozofii; pracowałem w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych jako nauczyciel filozofii i etyki. Jestem opiekunem Koła Naukowego Filozofów AJD, tutorem akademickim oraz pomysłodawcą i współorganizatorem corocznych filozoficznych konferencji naukowo-integracyjnych z cyklu Górskie Filozofowanie.

Zainteresowania naukowe: filozofia religii, filozofia interkulturowa, dialog międzyreligijny i międzykulturowy, interdyscyplinarny charakter antropologii, edukacja filozoficzna, filozofia pedagogiki.

Zainteresowania pozanaukowe: jestem wielkim miłośnikiem gór, sam sporo po nich chodzę, kocham zwłaszcza Tatry, ale interesuję się także alipinizmem i himalaizmem, historią eksploracji gór najwyższych. Lubię dobrą książkę, film, muzykę.

Działalność społeczna: byłem działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Akademii im. Jana Długosza (pełniłem funkcję wiceprzewodniczący ds. sponsoringu i finansów), jestem wicedyrektorem Centrum Dialogu Międzykulturowego w Częstochowie.

Mam za sobą kilkanaście lat gry w piłkę ręczną na pozycji bramkarza (kilka występów w I lidze, liczne występy w II lidze, jestem absolwentem Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce w Gdańsku).

mikolajMIKOŁAJ KMIECIK

przewodniczący Koła Naukowego Filozofów

Nazywam się Mikołaj Kmiecik, jestem studentem trzeciego roku filozofii na Akademii Jana Długosza w Częstochowie i pełnię funkcję przewodniczącego Koła Naukowego Filozofów AJD. Moje zainteresowania oscylują wokół filozofii nauki – w szczególności filozoficznych zagadnień kosmologii, dialogu filozofii i nauki, filozofii analitycznej oraz twórczości naukowej księdza profesora Michała Hellera.

MGR NORBERT BOCIAŃSKI

zastępca przewodniczącego KNF

Dyplomowany historyk i filozof, doktorant Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Co robię na filozofii? Zgłębiam jej meandry. Co mnie interesuje? Mroczna strona filozofii oraz filozofia Dalekiego Wschodu.

MGR ZBIGNIEW SPERKA

sekretarz Koła Naukowego Filozofów

Absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobył tytuł magistra historii i licencjat z filozofii. Obecnie doktorant na kierunku historia i student studiów II stopnia na kierunku filozofia. Zajmuje się najnowszą historią polityczną i wojskową polski, ze szczególnym uwzględnieniem dwudziestolecia międzywojennego i II wojny światowej, a także zagadnieniami etyki. Dodatkowo interesuje się bronioznawstwem i rekonstrukcją historyczną okresu średniowiecza, a także współczesnymi problemami politycznymi.

KINGA PISULA

przewodnicząca Komisji Rewizyjnej KNF

Nazywam się Kinga Pisula i jestem studentką filozofii na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Studiuję również anglistykę w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. Interesuję się literaturą anglojęzyczną w szczególności twórczością Williama Blake’a jak i również zagadnieniami etycznymi.

MONIKA MESYJASZ

członek Komisji Rewizyjnej KNF

Nazywam się Monika Mesyjasz i jestem studentką 2 roku filozofii. Filozofia jest moją wielką pasją, ale prywatnie uwielbiam muzykę, taniec, śpiew. Interesuje się również ekonomią i procesami rynkowymi oraz produkcyjnymi. W przyszłości mam zamiar podjecie studiów z tym związanych.

damianDAMIAN NOWAK

członek Komisji Rewizyjnej KNF / zaplecze medialne

Nazywam się Damian Nowak, z wykształcenia jestem pedagogiem oraz informatykiem. Obecnie kończę studia pierwszego stopnia na kierunku filozofia. Początkowo traktowałem filozofię jako niezwykle skuteczną gimnastykę umysłu, lecz bardzo szybko zdałem sobie sprawę z szerokiego spektrum zastosowań tej wiedzy, zwłaszcza w rozwoju duchowym i poszukiwaniu sensu życia.

Filozofia pochłonęła mnie do tego stopnia, że w lutym 2016 r. postanowiłem stworzyć kanał „Światły” na który nagrywam przeróżne filmy związane z „Królową Mądrości”. Mniej więcej w tym samym czasie rozszerzyłem działania kanału o blog i fanpage, a także stworzyłem na Facebooku grupę dyskusyjną „Szanowni Miłośnicy Mądrości” na której aktywnie udziela się najwybitniejszych śmietanka towarzyska dążąca do Prawdy.

Jeśli chodzi o Koło Naukowe Filozofów, to od początku zaangażowałem się, w jego działalność medialną. Poświęciłem wiele godzin na nagrywanie dla Koła naprawdę dobrych filmów, zmontowanie ich oraz promocję. Mam nadzieję, że z Twoją pomocą nasze materiały dotrą do największej liczby osób i wzbogacą Twoje i ich życie.

Tutaj się udzielam:

MGR ADAM MATEUSZ BROŻYŃSKI

członek honorowy KNF / zaplecze medialne

Absolwent studiów magisterskich z filozofii na Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, prowadzi własną działalność w branży informatycznej. Zainteresowania: teologia fundamentalna, teologia małżeństwa i rodziny, filozofia języka.